Image

Doradztwo BDO dla firm

Profesjonalne doradztwo BDO dla firm

Od 1 stycznia 2020 r. obowiązuje znowelizowana ustawa o odpadach. Jedną z największych nowości jest wprowadzenie BDO – Rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami. Do wpisu w Rejestrze zobowiązane są m.in. następujące firmy:

  • Zajmujące się wprowadzaniem na rynek następujących produktów: olejów, preparatów smarowych i opon pneumatycznych.
  • Specjalizujące się we wprowadzaniu pojazdów na terytorium kraju, prowadzące punkty zbierania pojazdów czy stacje demontażu.
  • Działające w zakresie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego lub elektronicznego bądź prowadzące działalność w zakresie jego recyklingu.

 

Mimo że Rejestr BDO działa już od pewnego czasu, to wielu właścicieli firm wciąż ma wątpliwości dotyczące rejestracji BDO. Nasza oferta obejmuje doradztwo BDO – Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork, Rumia, Wejherowo, Kartuzy czy Pruszcz Gdański to miasta, z których przedsiębiorcy korzystają z naszej pomocy.

 

H2: Doradztwo BDO – jak pomagamy firmom?

Wiemy, jak ważna jest kompleksowa usługa. Jeżeli prowadzisz firmę na terenie jednego z następujących miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork, Rumia, Wejherowo, Kartuzy czy Pruszcz Gdański, proponujemy Ci doradztwo BDO w następującym zakresie:

  • Sprawdzenia, czy musisz zarejestrować się w BDO. Jeżeli tak, odciążymy Cię z formalności. Przygotujemy też wnioski BDO, gdy konieczne będzie dokonanie aktualizacji lub wykreślenia Twoich danych.
  • Prowadzenia ewidencji odpadów BDO. Otrzymasz od nas odpowiedzi na pytanie, jak prowadzić taką ewidencję. Możemy też zaproponować Ci outsourcing usług w tym zakresie – w ten sposób zyskasz czas na rozwój swojej działalności.
  • Przygotowania sprawozdania BDO. Pomożemy Ci również w zakresie sprawozdawczości. Na podstawie przekazanych nam danych przygotujemy niezbędne roczne sprawozdanie i wyślemy je do właściwego urzędu marszałkowskiego.

Dzięki merytorycznemu wsparciu nie pominiesz żadnego obowiązku w zakresie BDO. Jeżeli chcesz wiedzieć więcej o naszych usługach w zakresie doradztwa BDO, zapraszamy do kontaktu z naszym pracownikiem – udzielimy Ci odpowiedzi na Twoje pytania.