Image

Ewidencja odpadów BDO

Kto ma obowiązek ją prowadzić?

Prowadzenie działalności gospodarczej oznacza dla przedsiębiorcy wiele obowiązków. Część z nich ma bezpośredni związek z ochroną środowiska. Przykładem może być ewidencja odpadów BDO.
Obowiązek prowadzenie ewidencji odpadów w BDO mają wszystkie podmioty wytwarzające odpady w swojej działalności np:

  • gabinety lekarskie , stomatologiczne ,
  • serwisy blacharskie mechaniczne itp.
  • sklepy internetowe (gdyż na co dzień korzystają z opakowań),
  • firmy produkcyjne i dystrybucyjne (oferujące np. opakowania),

 

Wymóg prowadzenia ewidencji odpadów BDO oznacza dla przedsiębiorcy m.in. konieczność znajomości aktualnie obowiązujących przepisów – od 1 stycznia 2020 r. ewidencję odpadów należy prowadzić w systemie BDO.

Jeżeli masz wątpliwości w tym zakresie, skorzystaj z naszej pomocy. Ewidencja odpadów BDO to jedna z naszych usług wchodzących w skład oferty skierowanej do przedsiębiorców z województwa pomorskiego, a dokładniej następujących miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork, Rumia, Wejherowo, Kartuzy i Pruszcz Gdański. Sprawdzimy, czy Twoją firmę obowiązuje ewidencja odpadów BDO, a jeżeli tak, zapewnimy Ci merytoryczne wsparcie.

 

Ewidencja odpadów BDO – co możemy dla Ciebie zrobić?

Od wielu lat zajmujemy się zagadnieniami ochrony środowiska. Pozostajemy na bieżąco z przepisami, dzięki czemu pomagamy przedsiębiorcom w sprawach związanych m.in. z BDO. Proponujemy prowadzenie pełnej ewidencji odpadów BDO oraz realizację obowiązków w zakresie sprawozdawczości – przygotowujemy niezbędne sprawozdania do urzędu marszałkowskiego. Odpowiemy też na Twoje pytania i rozwiejemy wątpliwości dotyczące BDO.

Mimo że ewidencja odpadów BDO to obowiązek dotyczący jedynie niektórych przedsiębiorców, to z naszego doświadczenia wynika, że jest to spora grupa działalności z różnych branż. Jeżeli Twoja firma również się do nich zalicza, nie zwlekaj – skorzystaj z naszego wsparcia. Z uwagi na lokalizację naszej siedziby do współpracy zachęcamy przede wszystkim przedsiębiorców działających w następujących miastach: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork, Rumia, Wejherowo, Kartuzy i Pruszcz Gdański.