Image

Wnioski BDO

Jak możemy Ci pomóc?

Rejestr podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami wzbudza wiele pytań, mimo że funkcjonuje już od pewnego czasu. Wielu przedsiębiorców nie wie, czy podlega obowiązkowej rejestracji w systemie BDO. Tymczasem wpis do BDO może nastąpić:

  • Z urzędu. Dotyczy to m.in. podmiotów, które uzyskały pozwolenie na wytwarzanie odpadów, koncesję na podziemne składowanie odpadów wydobywczych czy prowadzenie obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych.
  • Na wniosek. Wnioski BDO o wpis do rejestru składają m.in. firmy wprowadzające baterie lub akumulatory, zbierające zużyty sprzęt czy wprowadzające opakowania i produkty w opakowaniach.

 

Wnioski BDO o rejestrację muszą też zostać opłacone. Wysokość opłaty zależy od tego, czy przedsiębiorca jest mikroprzedsiębiorcą, czy też nie.
Wątpliwości, które nasuwają wnioski BDO mają przedsiębiorcy działający na mniejszą skalę. Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą na terenie jednego z następujących miast: Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork, Rumia, Wejherowo, Kartuzy lub Pruszcz Gdański, to zamiast samodzielnie ustalać, czy masz obowiązek rejestracji w BDO, skorzystaj z naszej pomocy.

 

Wnioski BDO – czy wymagany jest wpis?

 

Nasza oferta jest kompleksowa – sprawdzimy, czy z uwagi na profil prowadzonej działalności gospodarczej potrzebujesz wpisu do BDO. Jeżeli tak, przygotujemy niezbędne wnioski BDO. Gdańsk, Gdynia, Sopot, Malbork, Rumia, Wejherowo, Kartuzy i Pruszcz Gdański – przedsiębiorcom z wymienionych miast i okolic zapewniamy pełne wsparcie w zakresie:

  • przygotowania i złożenia wniosku rejestracyjnego o wpis do rejestru BDO,
  • przygotowania i złożenia wniosku aktualizacyjnego w systemie BDO,
  • przygotowania wniosku o wykreślenie z systemu BDO.

 

Za zaniechanie obowiązku wpisu do rejestru BDO grożą kary finansowe w wysokości przekraczającej nawet 1 mln zł. Aby uniknąć grożącej odpowiedzialności finansowej i mieć pewność, że wnioski BDO zostały złożone prawidłowo, warto zdać się na pomoc specjalistów.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami – rozwiejemy Twoje wątpliwości i pomożemy Ci spełnić Twój obowiązek w zakresie BDO.